Berlin co warto zwiedzić?

Berlin to jedno z najpiękniejszych miast w Niemczech, które może zaoferować mnóstwo atrakcji. Lokalizacja powoduje, że większość turystów często się tutaj wybiera nie tylko w celach turystycznych, ale, jak i w celach biznesowych.

Podczas takiego pobytu w stolicy nie można się zacząć nudzić. Ciekawa historia miasta, jak i kraju pozostawiła w całej architekturze i urbanistyce Berlina swoje całe piętno i piękno.

Dziś przedstawimy, Tobie co można, zwiedzić w mieście i jakie posiada ono atrakcje turystyczne.

Berlin atrakcje turystyczne Jakie posiada to wiele możliwości, które umilą Ci dzień, a nawet i weekend pobytu.

  • Brama Brandenburska.Jest to jeden z najbardziej charakterystycznych, jak i najbardziej znanych miejsc architektury całego miasta. Potężna budowla, która została, stworzona XVIII wieku liczy, sobie, aż 65 metrów szerokości a też 26 metrów wysokości. Jedna z ciekawych ciekawostek z tego miejsca jest taka, że podczas podziału Niemiec. Nikt do niej nie miał dostępu ani zachodnia strona Niemiec, jak i ta wschodnia strona. Jednak po zjednoczeniu całego kraju stała się nowym symbolem w historii. Warto, więc odwiedzić ów Bramę Brandenburską.
  • Muzeum Muru Berlińskiego.Jest to kolejna znana już atrakcja miasta. Ów mur dzielił miasto na dwie części. Demokratyczną strefę znajdującą się pod wpływem ów ZSRR. Mur jest, stworzony na ponad 156 kilometrów obecnie Niemcy prezentują, zachowane fragmenty jako “żelaznej kurtyny” w Muzeum Muru. Warto, więc odwiedzić cale muzeum. Pamiętaj, jednak zarezerwuj sobie na parę godzin, by zwiedzić całość.
  • Reichstag.Jest to cała Siedziba Parlamentu Rzeczy od 1999 roku to neorenesansowy pałac, który powstał już w latach 1884 do 1894 roku. Cały budynek ma niezwykłą historię, jak i ciekawą budowę. Warto, więc zwiedzić ten ów budynek, który gościł już ponad 15 000 000 turystów. Co ciekawe cala budowla jest bardzo rzetelnie zrobiona, jak i posiada przeszkloną kapsułę o średnicy 40 metrów.
  • Wyspa Muzeów.Ów Wyspa Muzeów jest to wydzielona część owej Spreeinsel okalanej przez ów rzekę Sprewę. Jest to prawdziwa uczta dla ludzi, którzy uwielbiają sztukę i epokę starożytności. W środku znajdziemy wiele Pergaminów , Muzeów Egipskich oraz też Starą, jak i Nową Galerię Narodową, a też i wiele więcej dodatkowych atrakcji związanych z historią.

Podsumowanie

Jest to zaledwie garść, jaką możemy zobaczyć w centrum Berlina. Wiele innych miejsc, które też są, warte uwagi można, zobaczyć w tym mieście. Ów atrakcje wymienione wyżej są tymi najciekawszymi atrakcjami w ów mieście.