Darmowe atrakcje Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania to ciekawy kierunek podróży, który przyciąga turystów z całego świata. Największą atrakcją kraju jest oczywiście Londyn – jedno z najczęściej odwiedzanych miast w Europie. Jednak urlop w Anglii może być stosunkowo drogi, szczególnie, gdy na cel podróży wybieramy duże metropolie miejskie. Podpowiadamy, co można odwiedzić całkowicie darmowo i jak tanio spędzić urlop w Anglii!

Parki narodowe Wielkiej Brytanii

Na obszarze Wielkiej Brytanii znajduje się aż 15 różnych parków narodowych, które można zwiedzać darmowo lub po uiszczeniu drobnej, symbolicznej opłaty. Do najpiękniejszych z nich należą:

  • Park Narodowy Snowdonia, który obejmuje górzyste tereny Walii. Podziwiać tu można malownicze wzgórza i niewielkie, polodowcowe jeziora.
  • Park Narodowy Pembrokeshire Coast, gdzie znajdują się wysokie klify, piękne wybrzeże morza oraz okoliczne wyspy.
  • Park Narodowy Northumberland, umiejscowiony pomiędzy terenami Anglii i Szkocji. W parku zobaczyć można niewielkie wzgórza i ogromne wrzosowiska. Na terenie parku znajduje się także zabytkowy Mur Hadriana, który wybudowany został w II wieku n.e.
  • Park Narodowy South Downs, który zasięgiem obejmuje południowe wybrzeże Anglii. Jego największą atrakcją są wysokie, białe klify, które stromo schodzą do morza.
  • Park Narodowy New Forest, który rozciąga się po terenach wiejskich, łąkach i wrzosowiskach. Latem cała sceneria wygląda sielsko i romantycznie.

Darmowe atrakcje Londynu

Stolica Wielkiej Brytanii – Londyn – ma do zaoferowania wiele darmowych atrakcji. Znajdują się tu liczne muzea, które odwiedzić można bez ponoszenia żadnych opłat. Na darmowy wstęp można liczyć m.in. w Muzeum Historii Naturalnej i w Muzeum Narodowym, a także w Muzeum Wiktorii i Alberta oraz w Galerii Narodowej. Dużą atrakcją dla najmłodszych jest londyńskie Muzeum Nauki, które również nie pobiera opłat za bilety wstępu.
Sam Londyn jest wyjątkowo atrakcyjnym miastem. Znajdują się tu liczne zabytki, których piękno podziwiać można całkowicie bezpłatnie. Przez miasto przepływa Tamiza – jedna z najdłuższych rzek w kraju – wzdłuż której znajdują się m.in. sztucznie usypane plaże i malownicze deptaki.

Informacje dla podróżujących

Obecnie, aby wjechać na teren Wielkiej Brytanii, należy posiadać ważny paszport. Wypożyczenie samochodu w tym kraju jest stosunkowo drogie, alternatywą jest korzystanie z dobrze rozwiniętej sieci autobusów i autokarów międzymiastowych, które docierają do każdej atrakcji w kraju. Jedzenie w restauracjach może być stosunkowo drogie, jednak w większych miastach znajdziemy liczne, tanie restauracje typu fast food, które specjalizują się w przygotowywaniu angielskiego specjału: ryby z frytkami. Ceny produktów spożywczych w marketach są nieznacznie wyższe od cen polskich, a wiele artykułów można znaleźć nawet taniej.