Aktywny wypoczynek. Perły Europy

Udane wakacje zawsze są uzależnione od indywidualnych preferencji. Część z nas uwielbia bezczynne wylegiwanie się na plaży z ulubionym drinkiem w dłoni i nieograniczonym dostępem do chłodzącej w upalne dni wody. Niektórzy nie wypoczną, dopóki nie znajdą się w otoczeniu natury, a jeszcze inni z kolei nie wybrażają sobie wypoczynku poza miastem. Zwiedzanie może odbywać się na wielu poziomach i trzeba przyznać, że jako naród znajdujący się w samym centrum Europy, mamy całe spectrum możliwości.

Ciekawe atrakcje w Holandii

Holandia to jedno z tych państw, które po prostu jest warte zobaczenia. Wbrew pozorom ma sporo do zaoferowania i z całą pewnością może stanowić doskonałą destynację na wakacyjny wypad lub dłuższy wypoczynek. Z całą pewnością jednym z najbardziej obleganych miast jest Amsterdam. To miasto, które nigdy nie zasypia. Jako stolica jest ośrodkiem najważniejszych instytucji, ale także miastem, w którym kultura kipi bez względu na porę dnia czy nocy. Jak każda stolica posiada swoje punkty, których nie można pominąć podczas pobytu. Jednym z takich miejsc jest z całą pewnością dzielnica czerwonych latarni znajdująca się przy ulicy De Wallen. To miejsce o niepowtarzalnym klimacie. Pełno tutaj słynnych coffee shop’ów, intrygujących restauracji, pubów oraz domów publicznych. Miejsce najlepiej odwiedzić po zmroku. Wówczas można podziwiać ulicę w pełnej krasie i przy odpowiednim oświetleniu. Warto również pamiętać, że Amsterdam to miasto składające się z sieci kanałów. Można wobec tego podziwiać je z perspektywy łódki. To wyjątkowo wygodna forma transportu, która pozwala nacieszyć się niepowtarzalnym klimatem miasta, przemierzając malownicze dzielnice drogą wodną. Entuzjaści nieco spokojniejszych miejsc z pewnością powinni udać się do Giethoorn. Ta niewielka wieś jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które poszukują w trakcie wakacji spokoju, a jednocześnie aktywności fizycznej. W starej części znajdują się wyłącznie trasy rowerowe. Wieś słynie z malowniczości i przepięknej scenerii. Jest również nazywana holenderską Wenecją.

Dlaczego warto udać się do Belgii? Krótka historia

Myśląc o wakacyjnych planach niewielu ludzi bierze od uwagę Belgię jako miejsce, w którym można aktywnie wypocząć. Choć nie jest jedną z tych opcji, która nasuwa się w pierwszej kolejności, to z całą pewnością zasługuje na zainteresowanie. Belgia to wyjątkowe państwo, które ma bardzo wiele do zaoferowania. Bez wątpienia jednym z tych miejsc, których nie wolno pominąć podczas podróży do Belgii jest jej stolica w postaci Brukseli. To miasto nowoczesne i zaskakujące. Warto udać się do Królewskich Muzeów Sztuk Pięknych. To miejsce ma szansę zachwycić wszystkich entuzjastów sztuki , którzy będą mogli stanąć twarzą w twarz z dziełami takich mistrzów jak Rubens. Piękno tego kraju nie opiera się jednak wyłącznie na stolicy. Warto udać się do Brugii, która jest tworzona przez sieć kanałów, co sprawia, że jest miejscem niezwykle klimatycznym. To miasto cieszące się dosyć długą historią, która jest tutaj doskonale wyeksponowana.