Gdynia i okolice – atrakcje

Gdynia

Gdynia to urokliwe polskie miasto, które warto odwiedzić nie tylko w okresie letnim. Jeśli zależy Ci na zwiedzaniu, ale pragniesz uniknąć tłumów turystów, dobrym czasem na wyjazd będą wiosenne i jesienne miesiące. Co warto zobaczyć w Gdyni? Listę miejsc godnych uwagi znajdziesz poniżej. Zapraszamy do lektury.

Największe atrakcje w Gdyni

Wybierasz się do pięknej Gdyni? W planie zwiedzania miasta i okolicy, nie może zabraknąć najciekawszych miejsc:

  1. Statek muzeum „Dar Pomorza” – okręt wygląda niesamowicie nie tylko na zewnątrz, ale również w środku. Warto skusić się na zwiedzanie, aby dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat statku oraz ludzi, dla których morze jest miejscem do życia.
  2. Kamienna Góra – to dobre miejsce dla fanów pięknych widoków. Na szczyt można dostać się schodami lub za pomocą windy. Widoki zapierają dech w piersiach, warto doświadczyć tego uczucia na własnej skórze.
  3. Domek Żeromskiego w Orłowie – jeśli lubisz czuć klimat dawnych lat, nie możesz pominąć tego ważnego miejsca podczas zwiedzania.
  4. Molo w Sopocie – to dobre miejsce na odpoczynek i wdychanie prozdrowotnego jodu. Warto się tutaj przejść, aby poczuć spokój i móc się zrelaksować. Jeśli potrzebujesz chwili oddechu od intensywnego zwiedzania Sopotu, molo sprawdzi się idealnie.
  5. Aquapark w Sopocie – niezależnie od pory roku, każdy czas jest odpowiedni na wodne szaleństwa. Atrakcji w sopockim aquaparku nie brakuje, można tutaj bawić się świetnie przez wiele godzin. To wspaniała atrakcja zarówno dla dzieci jak i osób dorosłych.

Powyższe propozycje to tylko niektóre z wielu możliwych. Jeśli wybierasz się do urokliwej Gdyni, warto odwiedzić również jej okolice. Moc przeżyć oraz ciekawych atrakcji to wszystko, co oferuje zwiedzanie Gdyni i jej okolic. Warto spróbować również dań w lokalnych restauracjach i cieszyć się pysznym smakiem lokalnych przysmaków.
Poza zwiedzaniem, warto zadbać także o komfortowy i atrakcyjny cenowo nocleg. Aby znaleźć najlepszą ofertę, skorzystaj z internetowych porównywarek cen.