Jak wydawać pieniądze, to tylko w dobrych miejscach

Można zaoszczędzić, ale czasami ciężko jest to zrobić

Zakupy dla niejednej osoby to nie tylko niezbędna czynność, ale i przyjemność. Kupować można przecież nie tylko artykuły spożywcze, ale i ubrania i rzeczy, które nie są aż tak niezbędne do życia. Kiedy jeszcze odwiedzamy Londyn, to warto byłoby zahaczyć o sklepy, których nie ma w Polsce. Jeśli mieszkamy na co dzień w Wielkiej Brytanii, to z kolei dobrze by było wiedzieć, gdzie można kupić taniej. Dla przykładu, Primark to miejsce, które spora rzesza osób. Jest to taki TK Maxx, ale dla osób, które chcą przyoszczędzić. Jest tam tanio, a można dostać rzeczy w całkiem dobrej jakości i to kilka razy tańsze niż w innych punktach. W Anglii zakupy spożywcze można robić chociażby w Tesco, Asda, Sainsbury’s, Waitrose, Morrison’s, czy M&S Foodhall. Do mniej popularnych należy Lidl, czy Aldi, bo jednak większą popularność zdobyły w Polsce, czy Niemczech. Mówi się, że ich produkty są gorszej jakości niż np. te z tesco, czy sainsbury’s, ale niekoniecznie jest to zgodne z prawdą. Jeśli chodzi o Waitrose, czy M&S to są to takie miejsca, które można określić mianem delikatesów. Można tam znaleźć produkty z wyższej półki, a nie jest to ogromna hala, jak np. w tesco. Lidl oferuje własne produkty, ale nie znaczy, że gorsze. Podobnie, jak w Polsce, można w nim kupić taniej, ale jednak najtaniej i tak będzie poza miastem.

Tutaj warto wydać trochę pieniędzy

Londyn oferuje jednak sklepy z gadżetami, które zdecydowanie warto odwiedzić. Należy do nich chociażby Shrek’s Adventure, który pokocha każdy fan kultowego filmu o ogrze. Gadżety to nie jest jednak centralny punkt tego miejsca, a są nim postaci z bajki Shrek, Madagaskar, Kung Fu Panda oraz Jak wytresować smoka. Znajduje się tam interaktywna przygoda z owymi postaciami, więc można wsiąść do latającego autobusu 4D i być zawiezionym przez, uwaga, osła! Można także stworzyć magiczną miksturę, czy zakupić różnego rodzaju maskotki i cała masę innych gadżetów. Zachwycone będą nie tylko dzieci, ale zapewne również dorośli. Ci, którzy lubią zajadać się cukierkami M&M’s również znajdą coś dla siebie w tym mieście. M&M’s World Store to miejsce, w którym zakupisz cukierki w niemal każdym kolorze, a mieszankę można stworzyć według własnych upodobań i to na wagę. Oczywiście nie brakuje również różnego rodzaju gadżetów, takich jak koszulki, piżamy, czy foremki do ciastek przypominających cukierki M&M’s. Ten, kto odwiedzi Londyn powinien również się udać do Camden Town i Camden Locks Market. Bazar mieści w sobie różne stoiska, na których znajdują się ubrania, czy pamiątki i to w różnym stylu. Na Camden Locks Market dominuje styl vintage, który przeplata się z gotykiem. Znajdują się tam nawet ręcznie malowane buty Convers.
W dzieciństwie oglądałeś/aś muminki? To w takim razie będziesz zachwycony ofertą Moomin Shop Camden. Dla fanów to istny raj, gdzie można nabyć nawet naczynia z muminkami, ale i inne gadżety, którymi można nacieszyć oko. Z kolei w Brick Lane Food Market & Vintage Market dostępna jest szeroka oferta przysmaków z różnych zakątków świata, jak np. z kuchni azjatyckiej. Weganie, czy mięsnożerni z pewnością znajdą coś pysznego dla siebie.