Moda i styl życia okiem przechodnia

Moda i styl życia się zmieniają, warto więc z otwartym umysłem wybierać się na wakacje i pewną dozą ciekawości, bo odwiedzając Holandię lub Belgię zobaczysz takie zestawienia odzieży które zapewne zapamiętasz na długo. Lecz nie tylko to! Kiedy wyjeżdżasz na wczasy, szczególnie za granicę i do miejsc, które są wysoko rozwinięte zapewne powinieneś się spodziewać że wiele cię zaskoczy: moda, lifestyle, uroda ludzi czy ogólne różnice w sposobie ekspresji, zarówno jeśli chodzi o kobiety czy mężczyzn.

Przechadzając się po ulicach rzuca się w oczy zróżnicowanie w wyglądzie i sposobie bycia osób, które jak zauważysz tutaj wyrażają się często w sposób, który może być ci nie znany. Szczególnie dlatego, że inny niż ten który jest na co dzień widoczny w kraju w którym mieszkasz. I chociaż tutaj się również wszystko powoli zmienia, to jednak Holandia oraz Belgia są krajami bardziej otwartymi. Właściwie Holandia znana jest z tego, że ma własną autonomię, być może tym bardziej dlatego jest tak przyciągająca i interesująca. Ludzie wydają się nie przejmować tym co ktoś sobie o nich pomyśli, kiedy chodzi o kwestię wyglądu czy zachowania. Tak jakby żyli na luzie i bardziej tu i teraz, korzystając z życia i możliwości jakie są dostępne.
Dla niektórych specyfika mody ulicznej i ogólnie wyglądu mijanych osób może być zbyt zaskakująca jak na pierwszy rzut oka, jednak zamiast niepotrzebnie krytykować, to może zamiast tego lepiej poobserwować z zaciekawieniem i przez to doświadczyć nowej perspektywy, na to w jaki sposób żyją ludzie w innych krajach.

Holandia i Belgia skupiają rzesze ludzi z różnych krajów, nie tylko z Europy, ale także z pozostałych kontynentów świata. Przez to stają się mieszanką międzynarodową, która wciąż dla niektórych turystów, którzy odwiedzają te kraje jest czymś nowym i budzącym czasem sprzeczne uczucia.
Jeśli nie bywasz zbyt często w krajach europejskich, w większych miastach, to to widoczne tzw. zróżnicowanie narodowościowe, może spowoduje, również u ciebie pewnego rodzaju strach przed nieznanym. Jednak pamiętaj, że najważniejsze to być człowiekiem, i na pewno każdy doceni to że będziesz miły zamiast osądzający. Może się również zdarzyć, że akurat kiedy będziesz się przechadzać po miastach, wydadzą ci się one całkiem zwykłe a to o czym czytałeś będzie jak coś w rodzaju fikcji. Warto jednak być przygotowanym na każdą okoliczność i poznać odrobinę chociaż wartości kulturowe, bo ludzie sobie to naprawdę cenią. Tak jak szacunek i wyrozumiałość.

Jednak wszystko właściwie zależy. Bo zobaczysz w obu krajach zarówno osoby ubrane ekstrawagancko, jak i takie które są ubrane elegancko, oraz i takie, które są ubrane całkiem zwykłe ciuchy.
Ceny ubrań są tutaj standardowe, mówiąc o modzie z sieciówek, ale znajdziesz również second handy czy wyprzedaże różnego rodzaju. Wybór jest przeogromny. Jeśli lubisz przywieźć sobie z podróży jako pamiątkę ciuch, to w dobrej cenie zakupisz takowy podczas spaceru po mieście.
I oczywiście wszystko zależy od tego w jakim celu jedziesz za granicę, także jeśli planujesz robić tam zakupy to pamiętaj, żeby nie pakować zbyt wielu ubrań na wyjazd!