Maroko – garść informacji

Idealne miejsce na urlop

Każdy czeka na urlop z wielką niecierpliwością. Wypoczynek i regeneracja sił jest bardzo ważna i potrzebna. Warto poświęcić chwilę czasu oraz energię, aby odnaleźć miejsce, które doskonale spełni oczekiwania i potrzeby podczas urlopu. Idealne miejsce na urlop zapewnia piękne krajobrazy, dużą ilość atrakcji turystycznych oraz sprzyjające warunki pogodowe. Doskonałą propozycją może być Maroko krajobrazy są tutaj naprawdę piękne, a atrakcje liczne.

Maroko i jego atrakcje

Z pewnością warto chociaż raz w życiu wybrać się do Maroka. Znajdziesz tam wiele atrakcji, a doskonałymi przykładami mogą być:

  • Erg Chebbi – tutaj zobaczysz najpiękniejsze wydmy i przeżyjesz niesamowitą przygodę. Zachody i Wschody słońca w tym miejscu to coś, co zapamiętasz na całe życie. Warto skorzystać z lokalnych możliwości i wybrać się na wycieczkę na wielbłądach. To niesamowite przeżycie, które warto wpisać na listę rzeczy do zrobienia.
  • Marrakesz – tutaj warto zwiedzić pałac Al Bahia, Medynę, Grobowce Saadytów. W tym miejscy na pewno nie zaznasz nudy, ponieważ jest naprawdę wiele ciekawych atrakcji do zobaczenia.
  • Targ w Rissani – jeśli pasjonując się widoki tłocznych targów na filmach, Rissani będzie idealnym miejscem na zakupy oraz wczucie się w klimat. Na tym targu znajdziesz dosłownie wszystko, a aromaty sprawią, że trafisz tam bez trudu.

To warto wiedzieć

Decydując się na zwiedzanie Maroko, pamiętaj o kilku ważnych informacjach:

  • Temperatury w okresie letnim są bardzo wysokie. Jeśli nie jesteś fanem takich warunków, na podróż wybierz miesiące wiosenne albo jesienne.
  • Oficjalną walutą obowiązującą w Maroku jest Dirham Marokański.
  • Poza dużymi turystycznymi ośrodkami, możesz mieć problem z porozumieniem się, jeśli nie znasz arabskiego lub francuskiego. Niestety angielski nie jest powszechny.
  • Wynajęcie samochodu – warto skorzystać z tej usługi, aby móc zwiedzić jak największą ilość miejsc godnych uwagi.