Nadmorska turystyka rowerowa w Polsce. Polecane kierunki

Nie każdy wybiera się nad morze, by wypoczywać na plaży i zażywać morskich kąpieli. Niektórzy udają się tam w celu podbicia najlepszych szlaków rowerowych. W nadmorskich miejscowościach ich nie brakuje! Warto skorzystać z tej formy aktywności, ponieważ jadąc na rowerze, można podziwiać przepiękne krajobrazy i jednym środkiem transportu zwiedzić wiele ciekawych miejsc. Poznaj polecane kierunki na wyprawę rowerową nad polskim morzem.

Nadmorska turystyka rowerowa stale się rozwija. Nie brakuje tras rowerowych, umożliwiających komfortową jazdę i jednoczesne podziwianie niesamowitych widoków. Bogaty wybór szlaków pozwala na ich indywidualne dopasowanie do umiejętności czy czasu, jaki chce się poświęcić na tę aktywność. Pracownik aparthoteli MS Pro Apartamenty nad morzem mówi: Spędzanie czasu na rowerze jest bardzo korzystne dla ciała oraz zdrowia. Na rowery nad morzem mogą wybrać się nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci. Większość tras jest prosta, więc spokojnie poradzą sobie na nich nawet maluchy, oczywiście pod czujnym okiem rodzica.

Trasa Velo Baltica – nadmorska królowa

Trasa rowerowa Velo Baltica jest najbardziej znana i najchętniej wybierana. Mierzy wiele kilometrów, ale nie musisz pokonywać jej całej długości. W wielu miejscach możesz zboczyć ze szlaku lub całkowicie skończyć swoją wyprawę. Ta ciekawa i malownicza trasa rozpoczyna się w Świnoujściu, gdzie już na samym początku na turystów czeka atrakcja – Stawa Młyny. Następnie można dotrzeć do Międzyzdrojów, tam też istnieje możliwość dołączenia do szlaku. W wypożyczalni rowerowej w Międzyzdrojach znajdziesz odpowiedni sprzęt dla każdego.

W mieście możesz zrobić krótką przerwę na odwiedzenie Promenady Gwiazd oraz długiego molo. Dalej wyruszysz w kierunku Dziwnówka, Pobierowa i Pustkowa. Tymi miejscowościami dotrzesz do Trzęsacza, gdzie na turystów czekają znane ruiny starego kościoła. Następnie trasa rowerowa prowadzi do miejscowości Rewal, tam znajduje się kolejka wąskotorowa. Możesz odwiedzić także Park Wieloryba. Dalej szlak biegnie przez Kołobrzeg – w tym mieście koniecznie musisz zrobić przerwę, ponieważ jest tam wiele ciekawych atrakcji. Wyruszając w dalszą podróż, dotrzesz do Mielna. Pod koniec znajdziesz się w Darłowie i Ustce, gdzie znowu masz okazję zobaczenia wielu pięknych miejsc. Szczególnie polecamy odwiedzenie Zamku Książąt Pomorskich, a także latarni morskiej i dawnego osiedla rybackiego.

Kategoria: informacje, turystyka