Gdzie wyjechać z dziećmi w góry zimą?

Jeśli chcemy, by nasze dzieci potrafiły spędzać wolny czas inaczej, niż wgapiając się w ekran telewizora czy smartfona, musimy im pokazać alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu. Najłatwiej rozpocząć od zaszczepienia dzieciom naszej własnej pasji. Jeśli uwielbiamy góry, możemy dzieciom pokazać, jak wygląda turystyka górka i dlaczego warto ją uprawiać. Jeśli zastanawiasz się gdzie w góry z dziećmi zimą pojechać, ten tekst jest dla Ciebie.

Wybierając się w góry z dzieckiem musimy dobrze znać naszą pociechę. Wiedzieć, że jest gotowa na górską turystykę czy jazdę na nartach. Niektóre dzieci są gotowe mając cztery lata, inne dopiero kiedy skończą siedem. To kwestia indywidualna. Wybierając się w góry z dzieckiem musimy wybrać takie miejsce, które będzie przyjazne dla dzieci, z którego wszędzie będzie blisko – zarówno na stok, czy na szlaki pieszej wędrówki.

Gdzie pojechać z dziećmi w góry zimą? Informacje i pomysły

Góry zimą mają swój niepowtarzalny klimat i urok. Wyjazd w góry można połączyć z zimowymi aktywnościami, takimi jak: jazda na nartach czy sankach. Wybór miejsca na wyjazd z dzieckiem musi być dostosowany do wieku malucha, a także do aktywności, które na miejscu chcemy podejmować. Planując wyjazd z dzieckiem, warto wziąć pod uwagę miejsca takie jak: Zakopane, które zimą jest po prostu magiczne. Drugie miejsce to Karpacz na Dolnym Śląsku i Wisła.

Dzieci warto zabrać do Kotliny Kłodzkiej, znajdującej się blisko Lądku Zdrój. Znajdują się tu miejsca do pieszych spacerów oraz górskich wędrówek. Warto odwiedzić też Skamieniałe Miasto po czeskiej stronie. Dzieciom i dorosłym spodoba się także obszar Magurskiego Parku Narodowego, który znajduje się w Beskidzie Niskim. Jest tam wiele tras spacerowych, a także atrakcji dla najmłodszych i tych trochę starszych. Sudety to miejsce, w którym jest wiele przestrzeni do spacerów, zabaw na śniegu i zimowych aktywności sportowych.

Tatry to pasmo górskie, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Znajduje się tu wiele szlaków, które nawet zimą można spokojnie przejść. Zanim wybierzemy się na górską zimową wyprawę, musimy sprawdzić pogodę, a także odpowiednio się przygotować. Odpowiedni ubiór jest kluczowy podczas górskich wędrówek. Najpopularniejszą trasą w Tatrach jest droga z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka.

Wybierając miejsce na zimowy wyjazd w góry z dziećmi, wybierzmy atrakcyjny i malowniczy obszar, w którym znajdziemy preferowane przez nas rozrywki. Jedni wolą podziwiać malownicze zimowe widoki, drudzy potrzebują masy atrakcji do wypoczynku. Wszystko zależy od upodobań i preferencji naszych i dzieci.