Lista zabytków w Barcelonie. Poznaj najważniejsze Top5

Barcelona zabytki jest to tak naprawdę temat rzeka. Jest ich bardzo dużo i nawet taki trzytygodniowy urlop, jednak Ci nie starczy na zwiedzenie całej stolicy Katalonii. Możemy jednak już dziś odpowiedzieć wam na nurtujące was pytania. Jakie są najważniejsze zabytki w Barcelonie i jakie zwiedzić. Właśnie ten artykuł jest o tym wszystkim. Zapraszamy do przeczytania i do zobaczenia tych zabytków, które każdy powinien zwiedzić w tym mieście.

Sagrada Familia

Jeden z najważniejszych zabytków w stolicy Katalonii, jak na zewnątrz tak jak i wewnątrz wygląd całości jest po prostu nieziemski. Przez wielu jest uważana ta budowla za najważniejsze dzieło Antonio Gaudiego. Ten kościół był budowany, aż 130 lat. Kościół nie jest finansowany, zarabia na siebie poprzez datki z mszy, jak i z biletów sprzedawanych podczas przyjazdów turystów, którzy chcą go obejrzeć. Jego popularność jest już na tyle wysoka, że nie ma już takiego dnia, by przed wejściem nie gromadziły się tłumy odwiedzających ów kościół. Pamiętaj, że warto kupić bilet wcześniej, pomoże Ci to na uniknięcie czekania w długiej kolejce.

Park Guell

Jest to kolejne atrakcyjne dzieło już znanego nam Gaudiego. Jest to tak zwany Park Guell. Jednak bardzo to mało osób wie, że to miało być tak naprawdę osiedle mieszkalne. Niestety po wzniesieniu pierwszych to budynków, okazało się, że nie ma żadnych chętnych, którzy chcieliby tam zamieszkać. Przez co takowa to już inwestycja została przejęta przez władze miasta, które postanowiły otworzyć tutaj park dla odwiedzających. Dziś to miejsce słynie z tłumów turystów, którzy chcą oglądać ów park.

Casa Vicens

To już trzecie nasze opisywane miejsce, które zostało stworzone przez znanego nam Gaudiego. Ów miejsce zostało już wpisane na takową Listę Świętego Dziedzictwa, w skrócie UNESCO. Piękny takowy dom Casa Viecens został zbudowany już w latach 1883-1885 i jest to jeden z tych pierwszych ważniejszych prac katalońskiego architekta. Co najważniejsze budynek zachwyca przede wszystkim całościowym pięknem, jak i ornamentyka, które możemy zacząć podziwiać od zewnątrz, oraz od wewnątrz.

Casa Batllo

Dom Kości jest to częsta nazwa używana przez mieszkańców całej Barcelony. Casa Batllo posiada to już wiele, ale to naprawdę wiele elementów, które nawiązują do takowych wyglądów kości i czaszek. Dlatego, też jest tak nazywana owa budowla. Ów elementy bardzo często jednak odwołują się do tematyki religijnej.

Casa Mila

Pamiętaj, że nie każdy Katalończyk mieszkający w Barcelonie jest fanem Casa Mila. A to tak naprawdę z takowego wyglądu tego budownictwa. Wiele osób twierdzi, że nie przypomina to czasy kamieniołomu. Jednak jakby na to nie patrzeć jest to miejsce jedno z najważniejszych dzieł znanego nam już Gaudiego. Dlatego , też nie możemy odpuścić sobie tego miejsca podczas zwiedzania stolicy Katalonii.

Podsumowanie

Wiele z takowych prac została, wykonana przez jednego architektura tamtych czasów jest, nim Antonio Gaudi. Jest to jeden z tych architektów, przez których zawdzięczamy niesamowite budowle, które już dziś możemy zacząć zwiedzać. Ów lista została stworzona na podstawie wielu to Opin turystów, którzy już zwiedzili Barcelonę, jak i opinie samych mieszkańców o to tej stolicy. Wiele osób twierdzi, że to właśnie te miejsca są najważniejsze podczas oglądania ów miasta.