Atrakcje na Cyprze

Cypr, atrakcje turystyczne – pomysły i informacje

Cypr – przegląd podróży: Wyspa ta jest popularnym celem podróży dla europejskich poszukiwaczy słońca i oferuje doskonały wachlarz atrakcji turystycznych. Podróżowanie po Cyprze ułatwia fakt, że większość jej wspaniałego wybrzeża jest usłana drobnymi, złotymi piaskami. Atrakcje turystyczne Cypru obejmują liczne miejsca historyczne, takie jak średniowieczne mury Nikozji, ozdobne grobowce w Kourion i starożytne Salamis. Cypr oferuje również bogactwo zajęć na świeżym powietrzu i przygód, jak również jedne z najwspanialszych stanowisk archeologicznych w basenie Morza Śródziemnego. Wakacje na Cyprze są świetnym pomysłem na rodzinne wakacje, ponieważ jest tu wiele atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, od jazdy konnej po eksplorację podwodnych głębin.

Położenie: Południowo-wschodnia Europa, wyspa na Morzu Śródziemnym, na wschód od Grecji

Ludność:826,000 (spis ludności z 2011 roku)

Stolica: Nikozja

Powierzchnia:9 250 km2 (3 571 mil kwadratowych)

Cypr ma bogatą historię i kulturę i jest wspaniałym miejscem dla odwiedzających, którzy mogą cieszyć się plażami, zwiedzaniem, stanowiskami archeologicznymi i wieloma innymi atrakcjami.

Poniżej znajdują się niektóre z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych Cypru.

Pafos Archaeological Site – starożytne miasto Pafos lub Pafos, które kiedyś było uważane za stolicę Cypru, przyciąga tysiące turystów każdego roku. Miejsce to zawiera jedne z najważniejszych antyków w rzeczywistości, było uważane za jedno z najbogatszych starożytnych miast w całym basenie Morza Śródziemnego. Na tym obszarze można również zobaczyć pozostałości średniowiecznych zamków oraz kościołów.

Famagusta Gate – Famagusta Gate jest kolejną popularną atrakcją na Cyprze, znajduje się ona w średniowiecznym, otoczonym murami mieście Famagusta na wschodnim wybrzeżu wyspy. Brama została zbudowana przez Wenecjan podczas ich okupacji w latach 1489-1571. Brama posiada dwie okrągłe wieże po każdej stronie i mały budynek połączony z nimi łukiem. Uważa się, że budynek ten był używany.