Najważniejsze informacje o Okinawie

Okinawa największa wyspa archipelagu

Okinawa jest najbardziej wysuniętym na południe miejscem całego japońskiego terytorium narodowego i składa się z około sześćdziesięciu małych wysp, które wyróżniają się na obszarze tysiąca kilometrów między Oceanem Spokojnym a Morzem Wschodniochińskim. Ten duży archipelag, jest miejscem kurortów turystycznych ze wspaniałymi plażami z białym piaskiem i pięknymi nadmorskimi kurortami. O wiele mniej rajska jest historia Okinawy, w której wyspy te są bohaterami brutalnych i krwawych bitew podczas II wojny światowej. Wojna o podbój terytorialny między wojskami amerykańskimi a japońską armią imperialną spowodowała około 100 000 ofiar śmiertelnych i zniszczenie całych wiosek. Japonia odzyskała kontrolę nad wyspami dopiero w 1972 roku, jednak do tej pory na Okinawie stacjonuje ponad trzydzieści amerykańskich baz wojskowych.

Jeśli jednak przyjedziesz dziś na wakacje na Okinawę, nie znajdziesz ewidentnych dowodów tego okresu historycznego.

Z geograficznego punktu widzenia wyspy archipelagu są w dużej mierze pokryte gęstymi lasami. Klimat tropikalny pozwala na uprawę ogromnej różnorodności roślin na Okinawie , od typowej japońskiej sosny po wiśnię, a nawet ananasy. Skrajnie odosobnione położenie sprawia, że ​​wyspy te są również idealnymi naturalnymi siedliskami dla bardzo rzadkich gatunków zwierząt, takich jak ptaki, węże i małpy.

Kiedy jechać na Okinawę?

Średnie temperatury na Okinawie są wyższe niż na wyspach środkowej Japonii i umożliwiają wakacje na plaży od połowy marca do końca października. Najlepszy czas na wyjazd na Okinawę to okres od czerwca do października. Należy zauważyć, że w kwietniu temperatury są już bardzo przyjemne, ale pora deszczowa w maju może przynieść trochę chmur na bezchmurnym niebie. Należy również zauważyć, że między końcem sierpnia a połową września mogą występować tajfuny.

Co zobaczyć na Okinawie? Pomysły i informacje

Archipelag ogólnie nazywany Okinawą jest bardzo rozproszony geograficznie i przed przybyciem będziesz musiał zdecydować, jaki program i które wyspy odwiedzić. Poniżej znajduje się przegląd głównych miejsc docelowych. Centralna część wyspy jest w większości zurbanizowana, podczas gdy północna i południowa część jest nadal zdominowana przez dziewicze lasy i usiane małymi wioskami rybackimi i rolniczymi. Jednak wyspa Okinawa nie jest jedyną wartą uwagi, około 40 kilometrów na zachód znajdują się tutaj wyspy Kerama. Ta grupa 36 małych wysp została uznana za park narodowy w 2014 roku i co roku jest popularnym celem turystów z całego świata. Głównymi atrakcjami wysp Kerama są z pewnością białe piaszczyste plaże i krystalicznie błękitne morze, idealne środowisko dla entuzjastów nurkowania, pływania na otwartym morzu lub po prostu dla tych, którzy lubią trochę relaksu pod słońcem. W okresie od stycznia do marca wyspy są również doskonałym miejscem do obserwacji wielorybów.